Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

 Na listopadowym spotkaniu kółka przyrodniczo - naukowego dzieci odbyły podróż w głąb ziemi i to dosłownie:) Dowiedziały się bowiem, że nasza Planeta Ziemia nie jest zwyczajną pustą kulą, natomiast zbudowana jest z wielu warstw. Spotkanie rozpoczęło się obejrzeniem plansz przedstawiających wewnętrzną budowę ziemi - którą dzieci porównały do cukierka z nadzieniem i orzeszkiem:) Teraz już każdy uczestnik kółka wie, że w samym środku ziemi znajduje się jądro ziemi, które otacza płaszcz dolny i górny, a na wierzchu jest skorupa ziemska. Aby jeszcze lepiej zobrazować dzieciom tak trudne do zrozumienia pojęcie, wykonaliśmy własny przekrój budowy ziemi. Wystarczyły nam plastelina, piasek, ziemia oraz kamyki, które dzieci nazbierały samodzielnie razem z rodzicami. Już wkrótce kolejne ciekawe spotkanie! Do zobaczenia!
 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,