Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Co to za przestrzeń między ziemią, księżycem, 
planetami oraz między gwiazdami?

...KOSMOS

W dniach 16 - 20 listopada 2015 realizowaliśmy w "Niezapominajce" projekt edukacyjny "Kosmos". Hol przedszkola zmienił się nie do poznania... na niebieskim niebie pojawiły się słońce, księżyc, Ziemia, Mars oraz Jowisz wykonane przez dzieci wszystkich grup. Na niebie zalśniły także gwiazdy z marzeniami dzieci. Odwiedzili nas również mieszkańcy planety Mars - zielone ufoludki, które zamieszkały u nas i bawiły się z nami w chowanego.

Dzieci w trakcie projektu budowały swoja wiedzę o kosmosie, między innymi poznały nazwy planet układu słonecznego, dowiedziały się gdzie jest noc w ciągu dnia i dzień w ciągu nocy i dlaczego zmieniają się pory roku.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzbogacili naszą dekorację pięknymi pojazdami kosmicznymi wykonanymi w ramach konkursu plastycznego!

Mamy nadzieję, że projekt podobał się dzieciom i rodzicom.
Zachęcamy Was do dalszego zgłębiania kosmicznych tajemnic.
 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,