Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Jak co roku podczas zimy dzieci z kółka przyrodniczo - naukowego
przeprowadziły akcję dokarmiania ptaków.


Na dzisiejszym spotkaniu uczestnicy kółka utrwalali swoją wiedzę na temat ptaków zimujących w Polsce oraz tych, które wyleciały do ciepłych krajów. Obserwowali także ptaki chodzące w ogrodzie przedszkolnym, próbowali je nazywać porównując do ilustracji. Bardzo podobała się dzieciom zabawa "ślady ptaków na śniegu", a że śniegu nam zabrakło, układaliśmy je z patyczków oraz rysowaliśmy ślady na piasku.

Jak się okazało dzieci doskonale wiedzą, co ptaki powinny jeść i przyniosły do przedszkola pokarm dla swoich skrzydlatych przyjaciół. Wszyscy razem urządziliśmy ptakom prawdziwą "ptasią stołówkę"! Dzieci uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków.

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,