W środę w grupie Tygrysków w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki" odbyły się warsztaty intrapersonalno- przyrodnicze.

Przez cały tydzień dzieci poznawały 4 żywioły, w środę poznały wodę.

Dzieci miały okazję poznać wszystkie stany skupienia wody i dowiedzieć się skąd się biorą chmury i deszcz. Obserwowaliśmy jak wygląda woda, jak pachnie, smakuje i jaki ma kolor.

Następnie przeprowadziliśmy obserwacje dotyczące gotowania, parowania, skraplania, zamarzania i topnienia. Dzieci zgodnie stwierdziły, że woda jest bardzo potrzebna do życia nie tylko nam ale też roślinom i zwierzętom.

Odkryliśmy, jak wiele zastosowań może mieć woda. Na zakończenie, każde dziecko zrobiło z papieru swój własny stateczek metodą origami. To był bardzo ciekawy dzień ;-)