Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

 WARSZTATY PLASTYCZNE


Kwiaty z krepiny


Bibuła znalazła swoje zastosowanie przy wyrobie ozdób w okresie dwudziestolecia międzywojennego i sięga tych czasów, kiedy ludzie zapragnęli dekorować swoje domy i miejsca kultu. Szczególnie długie zimowe wieczory sprzyjały spotkaniom gospodyń, które za pomocą kwiatów z bibuły chciały na nowo wypełnić domostwa radością i kolorem...

Pani Ewelinka, pani Asia oraz pani Małgosia przeprowadziły warsztaty w ramach dzielenia się wiedzą dla członków sieci STAR (Sieci Twórczego Aktywnego Rozwoju).

W naszym przedszkolu spotkały się panie z optymistycznych przedszkoli, które w czasie trwania warsztatów wyczarowały przepiękne kwiaty: krokusy, hiacynty, róże, storczyki, tulipany. Było bardzo pracowicie, ale także bardzo zabawnie i twórczo! Zadowolone kursantki wyszły z warsztatów z bukietem kwiatów z bibuły, które wyglądały jak żywe.

 Uczestniczkom  warsztatów serdecznie dziękujemy za aktywny udział i wytężoną pracę. Mamy nadzieję, że warsztaty Was zainspirowały. Czekamy na zdjęcia Waszych kompozycji kwiatowych:)

 

Pozdrawiamy !

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,