Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Święto Optymizmu to wyjątkowy dzień dla wszystkich Optymistycznych Przedszkoli w całej Polsce, także dla nas! W tym roku postanowiliśmy, że V Święto Optymizmu obchodzić będziemy na sportowo! A wszystko to działo się 10 maja 2016r. w naszej Niezapominajce.

Jak sportowo, to na całego! Już przed wejściem do przedszkola na dzieci i rodziców czekały sportowe zadania do wykonania - nie ma to jak poranna gimnastyka, w dodatku na świeżym powietrzu! Następnie w holu przedszkola urządzono salę do ćwiczeń, a z ekranu telewizora instruktor zachęcał nas do aktywności. Jednak najważniejszym wydarzeniem w ciągu dnia była OPTYMISTYCZNA OLIMPIADA "Sportowe puzzle". Dzieci zadbały o swoją formę w najmniejszym szczególe: rano zjadły "śnidanie mistrzów" - pyszne kanapeczki z witaminkami (naprawdę wszystko zostało zjedzone do ostatniej okruszynki), a przed igrzyskami dzieciaki wzięły udział w aerobiku - wiadomo, przed takim wysiłkiem należy rozgrzać mięśnie:)

Dzieci podzielone na drużyny wzięły udział w 5 konkurencjach olimpijskich: "Bieg z piłeczką", "Rzut do kosza", "Slalom - bieg z przeszkodami", "Strzał do bramki" oraz "Wyścig po Optymizm". Nagrodą za zwycięstwo drużyny były "sportowe puzzle", dzieci zbierały je... a na koniec puzzle ułożone z pomocą pań utworzyły napis na naszej fladze olimpijskiej, która zawisła nad wejściem do przedszkola. Następnie nadeszła bardzo uroczysta chwila - wręczenie optymistycznych medali dla małych sportowców. Na każdego uczestnika olimpiady czekał także wyjątkowy puchar wykonany z pomarańczy i pysznego lizaka. 

Przedszkolaki bawiły się znakomicie, uśmiech nie znikał z ich twarzy. Godne pochwały jest to, jak dzieci wspierały sie wzajemnie i dopingowały kolegów w ich sportowych zmaganiach - tak właśnie postępują optymiści!

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,