Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu


 
v align="left"> 
"Śnieg zasypał pola, lasy
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto? Wiadomo - dzieci! "
 
Zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą dzieci z kółka przyrodniczo - naukowego na pewno łatwiej ją przetrwają. Zimowym przedpołudniem dzieci wraz paniami i Panem Wacławem zbudowały własny karmnik dla ptaków. Pan Wacław szczegółowo wyjaśnił dzieciom etapy powstania karmnika, oraz przybliżył nazwy narzędzi,które zostały użyte do powstania domku dla ptaszków. 
Podczas następnego styczniowego spotkania wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego,aby dokarmić ptaki przyniesionymi przez dzieci nasionami zbóż,słonecznika, słoninką,itp.
Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogło by nie przeżyć trudnych zimowych warunków.Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.
Dokarmiać nasze ptaszki będziemy systematycznie całą zimę, aż stopnieją ostatnie śniegi...
 
{mosimage}  {mosimage}
 
{mosimage}  {mosimage}
 
{mosimage}  {mosimage}

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,