Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

30 stycznia 2015 r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki" dzieci z grupy "Tygrysków"  brały udział w warsztatach rozwijających u dzieci inteligencję intrapersonalną. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju działaniach twórczych oddziałujących na ich wyobraźnię,poszerzających wiedzę i umiejętności. W zaczarowanej skrzyni dzieci znalazły list od "książek" z prośbą,aby dzieci szanowały książki, dbały o nie, i jak najczęściej je czytały. Na podstawie ilustracji i rekwizytów dzieci odgadywały tytuły znanych bajek dla dzieci. Przedszkolaki miały także okazję stworzyć własną opowieść "Przygoda psa Pimpusia" o przygodach chłopca i dziewczynki, którzy zostali właścicielami małego pieska. Pod koniec warsztatów dzieci zostały zaproszone do "napisania" własnej książeczki, nawet gdy jeszcze pisać nie potrafią. Mali pisarze za pomocą rysunków - symboli stworzyli swoje własne niesamowite książeczki, z których byli bardzo dumni... Pisarskie arcydzieła możemy podziwiać na wystawie prac w sali "Tygrysków".

 

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

 

 

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,