Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Optymistyczne Twórcze Dzieciaki” oraz projektu „Skarbonka sławnych optymistów” w lutym we wszystkich grupach odbyły się warsztaty kompetencji muzycznej. Było to od 18 do 20 lutego. W ramach tych warsztatów dzieciom przybliżono sylwetkę Fryderyka Chopina. Pierwszego dnia dzieci dowiedziały się kim był znany kompozytor i miały okazję posłuchać kilku jego utworów. Drugiego dnia dzieci poznały wygląd i brzmienie różnych instrumentów. Odbył się również koncert gitarowy. Dzieci usłyszały na żywo dźwięki gitary klasycznej oraz elektrycznej. Trzeci dzień pozwolił dzieciom na połączenie muzyki z plastyką. W każdej grupie powstały piękne obrazki inspirowane utworami Fryderyka Chopina. 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,