Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Kochani Przyjaciele Przedszkola!

W dniach 13-17 kwietnia 2015 roku w przedszkolu realizowano projekt ekologiczny mający na celu uświadomienie dzieciom jak ważne i konieczne jest dbanie o przyrodę i środowisko, w którym żyjemy.   Przedszkolaki poznały praktyczne zasady: segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, gaszenie światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa, ... które wdrożone w życie nabierają praktycznego wymiaru i  kształtują w dzieciach dobre nawyki dbałości o środowisko.

Zapoznano także dzieci ze sposobem segregacji odpadów  podczas spotkania z przedstawicielem Związku Międzygminnego "Czysty Region" z Kędzierzy-Kożla, a także w ramach poznania procesu recyklingowego każda z grup wykonała "Eko zwierzę", które można podziwiać w holu naszego przedszkola. Warto odwiedzić nasze przedszkole bo zwierzaki są ogromne i wyglądają jak zywe :)

Rodziciom i dzieciom zaproponowano w holu zabawy "Dywan ekologicznych pomysłów" i "Zakrętkowy świat", gdzie zadaniem było dopisać  słowa związane z hasłami "Odzyskuj", "Szanuj przyrodę", "Oszczedzaj", ale też najmłodsi mieli możliwość ułożyc kolorowy świat z  zakrętek .

Warto zobaczyć  fotoreportaż :) 

 

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}

 

Ale to nie wszystko. Dnia 22 kwietnia odbędzie się podsumowanie tygodniowego projektu podczas uroczystościprzedszkolnej z okazji obchodów "Dnia Ziemi". 

Zachęcam do śledzenia naszej strony :)

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,