Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Nadeszła już wiosna, a wraz z nią cieplejsze dni...

Przyszedł także czas na założenie naszego własnego ogródka! Dzieci z kółka przyrodniczo - naukowego ochoczo przystąpiły do ciężkiej pracy. Z pomocą pana Wacława powstało 5 grządek na nasze dziecięce uprawy :) Po ustaleniu co naszym roślinom potrzebne będzie do życia i szybkiego wzrostu zabraliśmy się do sadzenia.

.... Podzieliliśmy nasionka na kwiaty i rośliny uprawne, zapoznaliśmy się z informacjami na temat wymagań każdej z roślin ... i gotowe! Teraz zostaje nam tylko czekać aż wszystko wyrośnie. A co można będzie znaleźć w naszym ogrodzie? Rzodkiewkę, marchew, pietruszkę, fasolkę, koper, ogórki, sałatę, cebulę i szczypiorek, groch, bazylię a nawet poziomki! Będzie też piękna rabata kwiatowa pełna niezapominajek,  goździków, bratków, astrów, aksamitek oraz żagwin.

Każdego dnia dzieci będą doglądały ogródka, podlewały rośliny i je pielęgnowały. Włożyliśmy w nasz ogród wiele pracy i serca, mamy nadzieję, że plony będą udane !

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,