Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W tym roku szkolnym realizujemy innowację pedagogiczną "Optymistyczne, Twórcze Dzieciaki" w oparciu o Teorię Inteligencji Wielorakich Gardnera.

 Dzieci biorą udział w comiesięcznych warsztatach...  tym razem zaprosiliśmy do wspólnej zabawy Rodziców. 20.04.2015r odbyły się warsztaty inteligencji intrapersonalnej pt: "Jestem wyjątkowy".

 Wszystko zaczęło się jak w bajce ... dawno, dawno temu, żyli sobie Król i Królowa, mieli piękny zamek i znali wiele ciekawych zabaw, zapraszali do siebie tylko wyjątkowych gości. Chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia, ale kiedy już przybyliśmy na zamek okazało się, że para królewska musiała wyjechać. Jednak zostawili dla nas list oraz zaczarowane notatniki ....

Rozgościliśmy się w zamku i zwiedzaliśmy komnaty. W każdej kolejnej  dzieci dowiadywały się coraz więcej o sobie, a Rodzice o swoich dzieciach. Dzieci odnotowały swoją płeć, kolor oczu i włosów, znaki szczególne, wagę oraz wzrost, swoje ulubione owoce i warzywa, ulubione zajęcia i zabawy ..... Odbyło się także kilka konkursów i testów dla Rodziców, którzy świetnie sobie poradzili z tymi zadaniami, oczywiście z pomocą swoich pociech. 

A w całym tym zamieszaniu chodziło o jedno: dzieci są wyjątkowe dla swoich rodziców, a rodzice są wyjątkowi dla swoich dzieci. I o tym zawsze należy pamiętać !

 

 Dziękujemy serdecznie Państwu za znalezienie czasu i aktywny udział w warsztatach!!!! Miło nam było przeczytać wszystkie miłe "korony".

Dla nas czas spędzony z Wami przez te lata w przedszkolu także był wyjątkowy

 


 
 
 
 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,