Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W naszym przedszkolu 22 kwietnia miała miejsce impreza ekologiczna w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi "W trosce o naturę - raz, dwa, trzy mali ekolodzy to my!". Celem imprezy było propagowanie u dzieci postaw proekologicznych, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania szacunku do przyrody oraz poznanie znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska. Akcja prowadzona była wspólnie z Polskim Systemem Recyklingu Organizacja Odzysku opakowań S.A. oraz Global Colors Polska S.A. Nauczycielki naszego przedszkola zamieniając się w strasznego wilka, babcię i Czerwonego Kapturka wystąpiły w przedstawieniu ekologicznym "Dobre rady na złe odpady, czyli ekologiczny Czerwony Kapturek". Z bajeczki tej morał wynikł  dla wszystkich taki - nie tylko dla dzieci, żebyśmy się wszyscy nauczyli segregować śmieci. Dzieci wraz z wilkiem posegregowały śmieci, które zaśmiecały las; a następnie zaśpiewały piosenki o tematyce przyrodniczej "Leśne duszki" i "Eko Smyki". Mali ekolodzy zostali nagrodzeni medalem "Opiekuna i Przyjaciela Przyrody"; a następnie w ramach akcji "Sprzątanie Świata" pięknie wysprzątały nasz ogród przedszkolny…
Serdecznie dziękujemy firmie Global Colors Polska S.A. za przygotowanie pokazu multimedialnego dla dzieci o segregacji, oraz za podarowanie upominków i niespodzianek dla dzieci i przedszkola. Kosze podarowane do każdej sali z pewnością pozwolą utrwalić u dzieci nawyk segregacji śmieci, a telewizor pozwoli realizować wiele ciekawych projektów edukacyjnych dla dzieci.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,