Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dzieci z grupy "Tygryski" dnia 27.05.2015 roku brały udział w ostatnich warsztatach w ramach realizacji innowacji Optymistyczne Twórcze Dzieciaki.
Tym razem warsztaty prowadzone  aktywnymi metodami rozwijały u naszych dzieciaków inteligencję matematyczno-logiczną.
Tygryski wyruszyły w niezwykłą podróż do Krainy Liczb. W trakcie zabaw każde z przedszkolaków odnalazło niezwykły klucz, który otwierał odpowiedni domek wraz z ogrodem. Okazało się, że w domu nikogo nie było. Dzieciaki wyruszyły na poszukiwania mieszkańców. Udało się im odnaleźć zwierzęta, które w tajemnicy opowiedziały im historię, że nie potrafią odnaleźć swoich domków z ogrodem, bo na domkach nie ma "tabliczek" z nazwami domków. Przedszkolaki umieściły pomieszane cyferki na domkach i zwierzęta mogły tam zamieszkać. Jak się okazało ogrody także były puste. Tygryski znowu pomogły mieszkańcom odnaleźć swój ogród, wiedząc że liczba mieszkańców ogrodu musi być taka sama jak liczba okienek w domku. W trakcie zabaw przedszkolaki liczyły, dodawały i porównywały. Na końcu wszystkie zwierzęta zaprosiły dzieciaki na wspaniały bal. Były tańce i zabawy.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,