Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu


n="center">

"Święty Mikołaj do nas przychodzi,

dużo prezentów dzieciom przynosi.

W buciki zwinnie wszystko upycha

i jak czarodziej w pośpiechu znika"...

Chociaż tradycyjnie Mikołajki obchodzimy 6 grudnia , przedszkolaki z "Niezapominajki" już dzień wcześniej od samego rana nadsłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa. Wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu. Na jego cześć dzieci włożyły czerwone czapeczki, by było bardziej mikołajkowo. Po śniadaniu wszystkie dzieci zebrały się w sali "Krasnali", gdzie czekała na nie przepiękna "morska dekoracja", będąca scenografią do przedstawienia "Wróżka Klotylda i uprowadzenie Mikołaja". Zaabsorwowanych oczekiwaniem Mikołaja przedszkolaków przywitał narrator przedstawienia, po czym z głośnym okrzykiem i zaprzęgiem reniferów wjechał na scenę MIKOŁAJ! Wraz ze swoim pomocnikiem Dyziem chciał zawieźć prezenty dzieciom na wyspę Nigdy - Nigdy, ale porwał go okropny Kapitan Hak i jego piraci! Na szczęście po wielu perypetiach i przygodach Mikołaja uwolniła dobra Wróżka Klotylda i jej przyjaciółka Niezgódka. Mikołajkowe przedstawienie, jak co roku przygotowali dla nas niezastąpeni rodzice z "TEATRALNEGO KLUBU RODZICA". Za piękną bajkową dekorację dziękujemy P. Magdzie - mamusi Zuzi z grupy "Pszczółek". Dzięki takiej dekoracji dzieci mogły razem z Mikołajem przeżywac jego niesamowite przygody... 

Dzieci zostały obdarowane paczkami zakupionymi przez mamy z Rady Rodziców, a wszyscy razem odśpiewaliśmy dla Mikołaja i jego pomocników piosenkę "Ding- dong spadł juz śnieg". Dzieci z kólka teatralnego wystąpiły z przygotowanym specjalnie dla szanownego gościa tańcem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami, do których dołączyli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 19 - absolwenci naszego przedszkola, którzy przybyli do nas ze świąteczną wizytą i mikołajkową niespodzianką.

 Dziekujemy Ci Święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów! Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy !.

 

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

{mosimage}  {mosimage}

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,