Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Wigilia opłatkiem pachnąca, wigilia kolędą brzmiąca.
Wigilia z dobrym życzeniem, wigilia ze spełnionym marzeniem.
 
Tradycją "Niezapominajki" jest wyjątkowe spotkanie w gronie rodziców, pracowników przedszkola i dzieci z okazji Świąt Bożego Narodzenia. 
Również w tym roku 18 grudnia dzieci z grupy "Krasnale" zaprezentowały dla wszystkich Jasełka związane z tradycją Bożego Narodzenia obrazującą narodziny Chrystusa. Dzieci wcieliły się w role: Maryi i Józefa, Aniołków, Trzech Króli, Pastuszków, Gwiazdek oraz Przedszkolaków. Urok występom małych artystów dodała piękna scenografia: szopka, żłóbek z sianem i odpowiednie oświetlenie. 
Po wspólnym kolędowaniu wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie nawzajem najpiękniejsze świąteczne życzenia, po czym zasiedli do stołu wigilijnego. Na stole pojawiły się tradycyjne świąteczne potrawy, dzieci  zgodnie z tradycją skosztowały choć odrobinkę każdej z nich. 
 
17 grudnia 2014r. dzieci z grupy "Krasnale" wystawiły Jasełka dla swoich Rodziców. Był to magiczny i wyjątkowy wieczór, pełen wzruszeń i zadumy. Za przygotowanie poczęstunku i świąteczną atmosferę dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom !.
 
Niechaj tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą jak marzenie !
 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,