Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W ramach realizacji projektu "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki"
w dniach 20 i 21 listopada 2014r.
odbyły się warsztaty wspomagające rozwój inteligencji językowej.
 
W piątek dzieci miały okazję zaprezentować się przed swoimi kolegami i koleżankami na tęczowej scenie w "Krasnalkowym konkursie poetyckim". Tematyką konkursu były wiersze o zwierzątkach. Każdy uczestnik otrzymał swój indywidualny wiersz i razem z rodzicami przygotowywał się w domu do wielkiego występu. Wsystkie dzieciaki zaprezentowały się wspaniale!!!! Mali mówcy doskonale poradzili sobie z tremą, wykazali się świetną pamięcią oraz niejednokrotnie zaskoczyli widzów przemyślaną grą aktorską oraz wykonanym przebraniem. Zachwytom oraz głośnym oklaskom w czasie trwania konkursu nie było końca. Dzieci doceniając się wzajemnie w drodze głosowania wyłoniły 5 występów, za które przyznany został medal w kategorii "Uznanie kolegów i koleżanek". W czasie uroczystej ceremonii wręczenia nagród dzieciaki otrzymały pamiątkowe dyplomiki oraz prezent - niespodziankę! 
W dzień poprzedzający konkurs, w grupie "Krasnali" odbyły się warsztaty przygotowujące dzieci na ten wielki występ. Wspólnie poszukiwaliśmy definicji do słów: RECYTACJA i RECYTATOR, z czym dzieciaki świetnie sobie poradziły. Zaraz potem przystąpiliśmy do wielu ćwiczeń oddechowych, gimnastyki buzi i języka, powtarzania trudnych wierszyków, dzięki którym poprawialiśmy dykcję, a także do zabaw ze śpiewem przy pianinie oraz ćwiczeń pamięciowych.
 
 
Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za dostarczenie tylu wrażeń, a rodzicom za ich zaangażowanie w przygotowanie swoich pociech !
 
 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,