Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W dniach 18-19 listopada w grupie" Pszczółek" zorganizowane zostały warsztaty pod hasłem "Sportowcem być". Warsztaty   miały   na celu  rozwijanie inteligencji ruchowej poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach i zabawach.W ramach realizacji tych zajęć zorganizowana została wycieczka dla dzieci do FITNESS CLUBU INFINITI. Tam przywitał "Pszczółki"  instruktor  pan Tymek. Pokazał dzieciom różnorodne , ciekawe urządzenia do ćwiczeń. Niektóre z nich przypominały pojazdy kosmiczne:)W sali gimnastycznej dzieci bawiły się kolorowymi piłkami. Piłki były bardzo duże, ale to wcale nie przeszkadzało im w zabawie.Potem był czas na pochwalenie się przez dzieci umiejętnościami sportowymi - każde z nich pokonało przygotowany przez pana instruktora tor przeszkód. Duże zainteresowanie wzbudziła ścianka wspinaczkowa, na którą w specjalnej uprzęży wspiął się pan Tymek. Jego umiejętności zostały nagrodzone brawami. Po wspólnych podziękowaniach i pamiątkowym zdjęciu "Pszczółki" wróciły do przedszkola. Następnego dnia, w ramach rozwijania motoryki małej( mięśni dłoni i palców) dzieci wykonały kolorowe bransoletki lub breloczki.Wszystkie odniosły sukces i mogły się w domu pochwalić własnoręcznie zrobionymi ozdobami.Za  aktywny udział w warsztatach każda "Pszczółka" otrzymała odznakę do "Paszportu Optymistycznego Dzieciaka"

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,