Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Optymistyczne Twórcze Dzieciaki” w grupie Żabek zrealizowane zostały warsztaty rozwoju inteligencji interpersonalnej. Warsztaty odbyły się 16 i 17 października. Pierwszego dnia dzieci poznały smutną panią jesień, która pogubiła swoje skarby. Dzięki temu dzieci stały się pomocnikami, którzy troszczą się o innych i postanowiły przyozdobić panią jesień aby była zadowolona i kolorowa. Wszystkie dzieci pracowały zgodnie w zgranej grupie. Następnego dnia dzieci postanowiły zrobić coś dla innych. Pani jesień w podzięce za pomoc podarowała dzieciom owoce. Dzieci z pomocą nauczycielki wymyśliły, że z tych owoców przygotują coś dla innych. Podzieliliśmy się owocami i wykonaliśmy owocowe szaszłyki, którymi poczęstowaliśmy całe przedszkole. Każde dziecko wzięło też szaszłyk do domu by podzielić się z najbliższymi. Przy realizacji tych warsztatów dzieci nauczyły się, że fajnie jest pomagać i dzielić się z innymi, a dawanie czegoś drugiej osobie sprawia wiele przyjemności. Przy okazji odbyło się wiele zabaw integracyjnych scalających naszą grupę. 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,