Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

"Leśne ciekawostki " to temat  warsztatów, w których wzięły udział dzieci z grupy Pszczółek. Zaplanowane spotkanie z panią Jesień w lesie nie doszło do realizacji ze względu na deszczowa pogodę. Ale pani Jesień odwiedziła dzieci w przedszkolu. Wspólnie z dziećmi odczytaliśmy list wyrazowo-obrazkowy od pani Jesieni i rozpoczęliśmy poszukiwania gościa w przedszkolu idąc droga wyznaczoną listkami. Panią Jesień odnaleźliśmy w jednej z sal i przywitaliśmy się wspólną zabawą. Następnie aby zdobyć odznakę "Przyjaciela przyrody" dzieci musiały rozwiązać kilka zadań np. posegregować dary lasu, odszukać taki sam listek, szyszkę, połączyć listek z właściwym owocem. Dzieci poznały również nazwy niektórych drzew i zwierząt mieszkających w lesie. Za prawidłowo rozwiązane zadania i aktywny udział w spotkaniu dzieci otrzymały odznakę "Przyjaciela przyrody". Następnego dnia pszczółki wykonały piękną prace plastyczną  "Jesienny obrazek"wykorzystując dary lasu.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,