Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W piątek 10 października sala Krasnali zamieniła się w Optymistyczny Sejm. Z krzesełek zrobiono ławy poselskie, a specjalnie dla marszałka przygotowano fotel oraz laskę marszałkowską. Marszałek dokonał uroczystego otwarcia obrad sejmu, a następnie czuwał nad przebiegiem obrad, w razie konieczności przywoływał porządek na sali:). Wszystkie przedszkolaki - tego dnia posłowie i posłanki - przybyli na obrady w strojach galowych.

Dzieci ze starszych grup "Krasnali" i "Tygrysków" wraz z delegatami dzieci z młodszych grup przeprowadziły debatę na temat "O zachowaniu się dzieci w przedszkolu". Posłowie i posłanki podchodzili kolejno do mównicy i zgłaszali swoje propozycje do ustawy. Owocem dyskusji w Optymistycznym Sejmie jest USTAWA O ZACHOWANIU SIĘ W PRZEDSZKOLU, którą powołali do życia: marszałek - Tymuś Sroka, Pani dyrektor - Urszula Szałaj oraz sekretarz - Pani Aneta Szeląg, składając swój podpis na projekcie ustawy. Przedszkolaki jednogłośnie obiecały przestrzegać ustalonych postulatów w roku szkolnym 2014/2015!

Życzymy im w tym wytrwałości i wierzymy, że nasze przedszkolaki potrafią dotrzymać danej paniom obietnicy:) !.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,