Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

HallowenHalloween jest to zwyczaj związany z maskaradą odnoszący się do święta zamrłych, obchodzony w wielu krajach 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween widoczne są przede wszystkim w kulturze amerykańskiej i cieszy się tam dużą popularnością. A więc cukierek czy psikus??? :)
Głównym symbolem święta jest święcąca w środku dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne symbole to duchy, wampiry, czarownice, trupie czaszki itp. Z okazji zbliżająch się świąt oraz w nawiązaniu do kultury krajów anglojęzycznych w naszym przedszkolu ogłoszono konkurs pod hasłem "Dynia Halloweenowa" dla dzieci i rodziców.
Dzięki zaangażowaniu uczestników konkursu, ich kreatywności i zdolności, w naszym przedszkolu mogliśmy podziwiać najpiękniejsze dynie halloweenowe!!! Wśród ,,dyniowych stworków" znalazły się między innymi kotek i strażak. Jedne dynie były miłe i uśmiechnięte, zaś drugie upiorne z wyrzeźbionymi czarownicami, duchami lub pająkami. W konkursie udział wzięło aż 33 dzieci. W drodze głosowania dzieci i rodziców naszego przedszkola w konkursie "Dynia Halloweenowa" wygrali:

 

I MIEJSCE - Gaston Raubo z grupy ,,Tygryski"
II MIEJSCE - Wiktoria Kaczyńska z grupy ,,Krasnale"
III MIEJSCE - Laura Wach z grupy ,,Pszczółki"

 

Wszytkim dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,