Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Z dniem 1 września 2015 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, która informuje o grupie środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży oraz wymagania, jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży.
Celem zmian w żywieniu jest ochrona  zdrowia dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, poprzez ograniczenie dostępu do produktów żywnościowych zawierających: cukier i substancje słodzące, tłuszcze i sól.
W naszym przedszkolu „Niezapominajka” zgodnie z zaleceniami dostosowaliśmy żywienie do wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w żywieniu zbiorowym dzieci, uwzględniając normy żywienia oraz wartości odżywcze. Będziemy wdrażać u dzieci nawyki zdrowego odżywiania, oraz uświadamiać przedszkolakom, jak ważne jest odżywianie dla zdrowia każdego człowieka. Nasze przedszkole jest „Przyjazne dzieciom alergicznym”,
dlatego też informujemy rodziców o alergenach zawartych w poszczególnych produktach. Przy naszym jadłospisie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym daniu numer alergenu jaki zawiera poszczególne danie.
W „Niezapominajce” podejmiemy szereg działań, które będą propagować u dzieci zdrowy styl życia i odżywiania, m.in.:
Od X 2015 r. zaczynamy projekt „Dzieci ułożą jedzonko zdrowe, będzie pyszne i kolorowe” – o szczegółach akcji poinformujemy wkrótce na stronie internetowej i Facebooku…
Przed nami wiele programów i projektów, które dostarczą nam najnowszej wiedzy z zakresu żywienia dzieci, oraz będą popularyzować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe.

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,